Návod: Získáváme těžko získatelné PKM

Získáváme těžko získatelné PKM. 1.část

Jistě jste už taky někdy měli problémy při získávání některých vzácných Pokémonů. Proto zde máme tento článek, který vás upozorní na některé Pokémony, o kterých jste třeba vůbec nevěděli anebo jsou tak vzácní, že jste je dosud nepotkali. Dnes si rozebereme Pokémony z Ruby, Sapphire a Emerald.

Pokémoni které můžete získat jen za nějakých určitých podmínek:

Shedinja
Chytněte si Nincadu na Route 116 a vytrénujte si ji až do 19 levelu. Uvolněte si jedno místo ve vaši aktivní 6 PKM. Pak vytrénujte Nincadu o ještě jeden level. Jakmile se vám vyvine do Ninjask, tak by se vám měl na volném místě, které jste u sebe nechali, objevit Shedinja.
Proč: Shedinja má a vždycky bude mít pouze 1 HP. Tak jaký je důvod? Jeho typ a speciální schopnost-mohou ho zasáhnout pouze útoky, vůči nimž je slabý. A při jeho velmi vzácném typu (Duchový/ hmyzí), je celkem dobré.

Azurill
Musíte nejdříve získat ♀ a ♂ Marilla (Route 102, 111, 114…) a samičce musíte dát držet (give) Sea Intense (Mt. Pyre) a dát oba k Day Care. A pak už jen stačí počkat, až dostanete vajíčko…
Proč: Vy byste nechtěli něco tak milého?

Lileep a Anorith
1.Fosílie (Ruby, Sapphire)
Jděte do horního pravého rohu pouště. Naleznete zde dvě
fosílie vzít si ale můžete pouze jednu! Buď to Root fossil –
z něhož získáte Lileepa, anebo Claw Fossil a získáte Anoritha.

1.Fosílie (Emerald)
Jakmile získáte přístup do pouště, podívejte se, jestliže vám tu
neobjevila Mirage tower-věž z písku. Nachází se přímo ve středu
pouště a objevuje se jen v určitou dobu. Ujistěte se, že máte sebou Mach
Bike a HM Rock Smash . Budete ho potřebovat na přejetí prasklin na
zemi. Musíte jet přes tyto praskliny tak, abyste se na nich nezastavili.
Jakmile se dostanete, až na vrchol použijte Rock
Smash a vyberete si jednu ze zkamenělin. Následuje krátká animace
bortící se věže a následný pád druhé zkameněliny. Netruchlete, ještě ji
získáte.

2. Fosílie (Emerald)
K získání druhé zkameněliny, potřebujete jen jedno. Musíte porazit Elite Four. Pak se odeberte Fallarbor Town, a pokračujte směrem na Route 114 (doleva) Narazíte na osamělý domek Pokémaniaka, který mezitím co jste u něj byli naposledy, hodně pokročil v kopání za fosíliemi. Vejděte tedy dovnitř a projděte až do jeskyně. V této jeskyni můžete chytit Ditta nebo Whismura (Kolem levelu 38), ale to nejdůležitější se nachází na konci jeskyně-druhá fosílie.

Oživujeme fosílie
Pokud chcete oživit svou zkamenělinu, musíte zpět do Rustboro city. Pokračujte do té nejvyšší budovy – Devon Corporation, vyjděte do 1. patra, kde předejte svou zkamenělinu do rukou vědce, který vám ji oživí. Vyjděte ven a zase se vraťte-Vaše zkamenělina se probrala k životu ^ ^.

Proč: Tito pravěcí Pokémoni mají velmi silné útoky a dobré typy (Rock/Grass atd.) Jsou velmi silní, jakmile se vyvinou a jsou ve hře pouze jednou.

Wynaut
Wynauta obdržíte v LavaRidge Town od jedné staré paní. Stačí, když bude u sebe mít volné místo. Pokud byste chtěli více Wynautů jde to udělat ještě dvěma způsoby: Buďto zkřížíte samce a samičku Wobuffetta a jeden z nich bude držet Lax Intense nebo budete mít štěstí a objeví se vám Mirage Island, kde si je můžete volně chytit .
Proč: To je zcela na vás, nejlepším důvodem asi je že se vám z něj na 15. Lv vyvine Wobby.

Beldum
Belduma Získáte po poražení ligy. Stačí se jen vrátit do Mossdeep City přímo do domu Stevna (to je ten baráček vlevo nahoře). Na stole na vás bude čekat Pokéball a v něm Beldum na 5. levelu.
Proč: Beldum je velmi dobrý typ (Psychic /Metal), umí sice jen jeden útok – Take Down, ale po vyvinutí se učí mnohem silnější útoky (Hyper Beam, Psychic, Metal Claw atd.). Ale prostě je dobré mít tohoto Pokémona na své straně.

Castform
Castforma dostanete jej na Route 118 ve Weather Institute po vyhnání týmu Aqua / Magma. Dá vám ho vědec po poražení posledního člena týmu. Ve verzích Ruby a Saphire musíte mít volné místo, v Emeraldě se vám přesune do boxu.
Proč: Castform se může měnit do tří typů (Wter/ Eletric/ Ice) podle počasí, které sám mění pomocí svých útoků. V boji moc neobstojí, ale pro jednoduché

PKM pouze ve verzi Emerald:

Sudowoodo
Po poražení ligy a získání přístupu na Battle Frontier se na tento ostrov vydejte. Jděte co nejvíc napravo tohoto ostrova (blízko Battle Palace), pak se dejte dolů. Jakmile narazíte na řeku, kterou přeplavte. Na protějším břehu je úzký pruh země, na jejímž konci je Sudowoodo (podezřelý strom, stejný jako v G/S nebo Cr). Použijte na něj Wailmer Pail (konev) a připravte se na útok kamenného PKM na levelu 40.

Chikorita/ Cyndaquil/ Totodile
Tyto 3 startovní PKM z Johto obdržíte po zkompletovaní Hoenn Pokédexu (kromě Deoxyse a Jirachiho). Dostanete jej od prof. Birche, ale pouze jednoho!

Tento článek byl publikován na stránkách Grepafruit v roce 2006.