Návod: Shiny Pokémoni

Shiny Pokémoni ve hře

Určitě jste si někdy položili otázku, jestli jsou všichni Pokémoni stejní.
Zda má Butterfree vždy stejné vzory na křídlech nebo jestli je Wobuffett pořád modrý. Odpověď je jasně NE! Už v seriálu jste se mohli setkat s odlišnými druhy Butterfree – Když se Ash loučil se svým Butterfreem, který se zamiloval do růžového Butterfree. A tak je to i v PKM hrách: Gold, Silver, Crystal, Leaf Green, Fire Red, Rubby, Sapphire či Emerald. Můžete v nich potkat např. zlatého Vulpixe, zeleného Marila či Sableyeho, který je celý hnědý. Hráči Gold, Silver a Crystal si jistě pamatují červeného Gyaradose…
Myslíte si, že je to výmysl? Že jste dohráli už 3krát Rubby a žádného takového PKM ještě ani nezahlédli? Není divu, protože šanci, kterou máte, že potkáte nějakého ,,Shiny“ Pokémonu vůbec potkáte je 1 ku 4096! A když třeba takového obyčejného Marila uvidíte po 30 minutách jen jednou …. to vám asi zabere hodně času, než narazíte na toho extra vzácného…
Může se vám taky stát, že ho bude mít váš protivník (např. V Crystalu v Battle Tower) – to asi pěkně naštve.
Pokud byste chtěli nějakého shiny Pokémonu získat snadněji než chozením z místa na místo tak byste měli začít využívat Breedingu, aneb Páření Pokémonů. Protože šance že se vám z vajíčka, při ideální sestavě rodičů vyklube Shiny Pokémon je 1 ku 64 – a to je o dost větší šance než ve výše uvedeném způsobu. Nečekejte, že za jedno dohrání hry potkáte třeba i jediného PKM, může tu samou hru hrát třeba i 1/2 roku než na nějakého narazíte, ale můžete mít také víc štěstí!
Ne všichni Pokémoni se ale liší jen zbarvením. Někdy jsou světlejší, než obvykle jindy jsou zas tmavší a někdy jsou třeba celí zlatí! Shiny PKM poznáte podle hvězdičky v jejich statistice a to že jsou Shiny nemění nic na jejich síle. Jestli ale nějakého takového Pokémona chytíte, můžete na sebe být opravdu pyšní! Největší výzvou jsou Shiny Legendární Pokémoni. Tady totiž nastává otázka, zda si chytit obyčejného Regice či hru nahrávat do té doby než se objeví ten Shiny (ale u takového Latiosa to asi naštve).

Tento článek byl publikován na stránkách Grepafruit v roce 2006.